Bazyli Hotel Dla Zwierząt, hotel dla psów, hotel dla kotów, tchórzofretka, szynszyla, królik, Łomna-Las, świnka morska, ptaki, żółw, rybyHome  |  Kontakt  |

Hotel  

         dla zwierząt BAZYLI

Witam serdecznie i zapraszam do zapoznania się z moim hobby stolarskim jakim jest tokarstwo artystyczne w drewnie

Przedstawiam tu moje prace, wszystkie są do kupienia, osoby zainteresowane proszę o kontakt

Od roku 1993, kiedy to skonstruowałem pierwszą tokarkę wykonuję różne wyroby z drewna, miski, wazy, talerze, lampy, świeczniki, stojaki do papieru, wazoniki, po czerpaki do miodu. Moje prace można też oglądać na otwartej grupie na Facebook'u:  https://www.facebook.com/groups/235374379990521/

Miski segmentowe, wykonane w bardzo trudnej technice geometrycznego łączenia kilkudziesięciu kawałków drewna. Gwiazdy i korony wykonane z drewna mahoniu i sapeli w otoczeniu olchy miodowej.

Gwiazda w tej misce wykonana jest z drewna sumaka octowca, wyjątkowe pasiasto zielone wybarwienie drewna jest unikatowe

Miska większa wykonana z klonu jesionolistnego, mniejsze z drewna gruszkowego.

Stojaki do papieru kuchennego wykonane z olchy miodowej a gwiazdy z różnych gatunków drewna, mahoniu, sapeli, dębu i sumaka (zielona gwiazda)

Wielka misa wykonana z burli topolowej, widoczne naturalne otwory po sękach i mnóstwo "ptasich oczu". Cena SPRZEDANA

Dzieża do ciasta chlebowego, wykonana z drewna akacjowego, toczonogo "pod włos" z bardzo grubym dnem. Pokryta olejem i woskiem od zewnątrz a wśrodku pozostaje drewno surowe aby miały gdzie stale przebywać bakterie zakwasu chlebowego. Wymiary: wys. 23 cm, średnica górna 17 cm, głębokość 16,5 cm. Cena: SPRZEDANA

Dwie miski głębsza i płytsza wykonane z drewna orzechowego.

Lampka nocna do pokoju dziecięcego wykonana z drewna gruszkowego.

Witam Państwa i zapraszam do zakupu moich wyrobów tokarskich. Są one wykonane ręcznie, przeze mnie osobiście, w Polsce, na Mazowszu, z rodzimych gatunków drewna z ewentualnym dodatkiem bardzo szlachetnych odmian tropikalnego drewna afrykańskiego, sappeli, mahoniu, iroko.

NR 1.

Zapraszam do kupna bardzo dużej miski drewnianej, toczonej. wykonanej z jednego kloca olchowego, przez co posiada ona niepowtarzalny urok, kolorystykę i formę. Miska jest duża, masywna, ciężka, przepiękna, wykonana w środku pnia drzewa jest bardzo urokliwa, widać na zdjęciach. W misce widocznych jest kilka śpiących pączków zwanych „ptasim okiem”, cecha drewna bardzo dekoracyjna, oczekiwana i lubiana.

Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku

Wymiary to 25,5 cm średnicy, 9,5 cm wysokości, średnica podstawy 18,5 cm, głębokość 8,8 cm.

Wyrób jest bardzo oryginalny, może służyć za naczynie na owoce, orzechy, na kompozycje kwiatowe, do dekoracji wnętrz lub jako prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 2.

Zapraszam do kupna bardzo dużej miski drewnianej, toczonej. wykonanej z jednego kloca olchowego, przez co posiada ona niepowtarzalny urok, kolorystykę i formę. Miska jest duża, masywna, ciężka, przepiękna, wykonana w środku pnia drzewa w miejscu, w którym narodziła się nowa gałąź, to rozwidlenie gałęzi zwane „kroczem” drzewa jest bardzo urokliwe, widać je na zdjęciach. Na ścianie miski widoczny jeden śpiący pączek zwany „ptasim okiem”, cecha drewna bardzo dekoracyjna, oczekiwana i lubiana.

Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności,a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku

Wymiary to 25,5 cm średnicy, 9,5 cm wysokości, średnica podstawy 18,5 cm, głębokość 8,8 cm.

Wyrób jest bardzo oryginalny, może służyć za naczynie na owoce, orzechy, na kompozycje kwiatowe, do dekoracji wnętrz lub jako prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 3.

Zapraszam do kupna czarki dębowej, toczonej, wykonanej z 2 sklejonych ze sobą dębowych elementów, czasza i podstawa wykonane są z różnych kawałków drewna.

Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku

Wymiary: wys. 9 cm, średnica 10 cm, głębokość 6 cm.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 4.

Miska drewniana w stylu Art Deco, toczona, wykonana z kilku gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 145 elementów tj. 37 bukowych i 24 dębowych tworzących korpus miski rozświetlony 60 promieniami wykonanymi z drewna olchowego, korona wykonana jest z 12 brązowych klocków drewna afrykańskiego Sapelli rozjaśnionych 12 promieniami z drewna bukowego.  Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej z orzechów są całkowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, delikatny, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco.

Może służyć za naczynie na owoce, na suche kwiaty, orzechy, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent. Wymiary: średnica ok. 27,5 cm, wysokość 12 cm, średnica podstawy 10 cm, głębokość 11 cm. 

Zapraszam do zakupu, cena 400 zł SPRZEDANA

NR 5.

Zapraszam do kupna bardzo dużej miski drewnianej, toczonej. wykonanej z korzenia jabłoni. Miska została wykonana ręcznie, przeze mnie osobiście. Wykonana jest z jednego kawałka starego korzenia, przez co posiada niepowtarzalny urok, kolorystykę i formę. Jest trochę nieregularna, posiada naturalne spękania i otwory wynikające z przebiegu korzenia, jest pełna plam i smug beżowo-brązowych, ma nieregularną krawędź, podstawę i ubytki przypominające wyciągnięte dłonie.

Wymiary to 23 cm średnicy, 13,5 cm wysokości, średnica podstawy 13 cm.

Miska jest duża, masywna, ciężka, przepiękna. Drewno zostało pokryte trzykrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Wyrób jest oryginalny, może służyć za naczynie na owoce, orzechy, na kompozycje kwiatowe, do dekoracji wnętrz lub jako prezent.

Zapraszam do zakupu, cena 200 zł SPRZEDANA

NR 6.

Zapraszam do zakupu kubka drewnianego, toczonego, segmentowego w stylu Art Deco, jak mozaika. Kubek został wykonany metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Kubek składa się z 61 segmentów, w tym  ma 49 elementów wykonanych z drewna gruszkowego a korona zrobiona jest z 12 kawałków drewna afrykańskiego drzewa Sapelli. Kubek ma ok. 9,5 cm wysokości i 9 cm średnicy u góry i 8 cm średnicy u podstawy, głębokość ok 9 cm. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej są całokowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco. Może służyć za naczynie na suche kwiaty, ołówki, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent.

Zapraszam do zakupu, cena 100 złSPRZEDANE

NR 7.

Zapraszam do zakupu kubka drewnianego, toczonego, segmentowego w stylu Art Deco, jak mozaika. Kubek został wykonany metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Kubek składa się z 61 segmentów, w tym  ma 55 elementów wykonanych z drewna gruszkowego a w koronę wmontowanych jest 6 kawałków z drewna afrykańskiego drzewa Sapelli, które w tym kubeczku są dwukolorowe (dwa odcienie brązu). Kubek ma ok. 9,5 cm wysokości i 9 cm średnicy u góry i 8 cm średnicy u podstawy, głębokość ok 9 cm.  Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej są całokowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco. Może służyć za naczynie na suche kwiaty, ołówki, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 8.

Zapraszam do zakupu kubka drewnianego, toczonego, segmentowego w stylu Art Deco, jak mozaika. Kubek został wykonany metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Kubek składa się z 61 segmentów, w tym  ma 37 elementów wykonanych z drewna gruszkowego a korona zrobiona jest z 24 kawałków drewna śliwki mirabelki w bardzo ciekawym, czerwonym kolorze. Kubek ma ok. 9,5 cm wysokości i 9 cm średnicy u góry i 8 cm średnicy u podstawy, głębokość ok 9 cm. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej są całokowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco. Może służyć za naczynie na suche kwiaty, ołówki, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent.  

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 9.

Otwieram aukcję na miskę drewnianą w stylu Art Deco, toczoną, wykonaną z trzech gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 37 elementów w tym jest 24 wykonanych z jasnego drewna klonowego i 12 z drewna iroko, tropikalnego drewna afrykańskiego, tworzących koronę miski, dno wykonane jest z drewna bukowego. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej z orzechów są całkowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, delikatny, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco.

Może służyć za naczynie na owoce, na suche kwiaty, orzechy, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent. Wymiary: średnica ok. 20 cm, wysokość 7 cm, średnica podstawy 11 cm, głębokość 6,5 cm.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 10.

Zapraszam do zakupu kubka drewnianego, toczonego, segmentowego w stylu Art Deco, jak mozaika. Kubek został wykonany metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Kubek składa się z 61 segmentów, w tym  ma bukowe dno, 27 elementów wykonanych jest ze śliwki mirabelki, 12 jest dębowych a 21 z jabłoni. Kubek ma ok. 9,5 cm wysokości i 8 cm średnicy u góry i 8 cm średnicy u podstawy, głębokość ok 9 cm. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej są całokowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco. Może służyć za naczynie na suche kwiaty, ołówki, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 11.

Zapraszam do zakupu kubka drewnianego, toczonego, segmentowego w stylu Art Deco, jak mozaika. Kubek został wykonany metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Kubek składa się z 61 segmentów, w tym  ma bukowe dno, 18 elementów wykonanych jest ze śliwki mirabelki, 28 jest dębowych a 14 z jabłoni. Kubek ma ok. 10 cm wysokości i 9 cm średnicy u góry i 8 cm średnicy u podstawy, głębokość ok 9 cm. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej są całokowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco. Może służyć za naczynie na suche kwiaty, ołówki, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 12.

Zapraszam do zakupu kubka drewnianego, toczonego, segmentowego w stylu Art Deco, jak mozaika. Kubek został wykonany metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Kubek składa się z 61 segmentów, w tym  ma bukowe dno, 12 elementów wykonanych jest ze śliwki mirabelki, 12 jest dębowych, 18 z jabłoni i 18 ze śliwki węgierki. Kubek ma ok. 9,5 cm wysokości i 10 cm średnicy u góry i 7 cm średnicy u podstawy, głębokość ok 9 cm. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej są całokowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco. Może służyć za naczynie na suche kwiaty, ołówki, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR. 13

Zapraszam do zakupu kufla drewnianego, dębowo-olchowego, toczonego, segmentowego w stylu Art Deco, jak mozaika. Kubek został wykonany metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Kufel składa się z 73 segmentów (18 olchowych i 55 dębowych z dwóch odmian barwnych dębu). Kufel ma ok. 14 cm wysokości i 8,5 cm średnicy u góry i 9,5 cm średnicy u podstawy. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej są całokowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco. Może służyć za naczynie na suche kwiaty, ołówki, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 14.

Otwieram aukcję na miskę drewnianą w stylu Art Deco, toczoną, wykonaną z trzech gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 54 elementów w tym jest 39 wykonanych z drewna bukowego, 12 z drewna mahoniu afrykańskiego tworzącego koronę miski i 3 elementów olchowych, które razem z 3 elementami bukowymi tworzą koniczynki w podstawie miski. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej z orzechów są całkowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, delikatny, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco.

Może służyć za naczynie na owoce, na suche kwiaty, orzechy, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent. Wymiary: średnica ok. 22 cm, wysokość 10,5 cm, średnica podstawy 8,5 cm, głębokość 10 cm.

Zapraszam do zakupu, cena 150 zł (do kupienia są 2 egzemplarze) plus wysyłka, paczka pocztowa ekonomiczna 11 zł, paczka pocztowa priorytetowa 13 zł, lub odbiór na miejscu.

NR 15.

Otwieram aukcję na miskę drewnianą w stylu Art Deco, toczoną, wykonaną z kilku gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 49 elementów, (7 dębowych na dnie tworzących słoneczko, 12 olchowych tworzących słoneczną, pomarańczową aureolę i z 30 klonowych, przepięknie rozświetlonych, ukazujących cały urok i piękno drewna klonowego, co widać na zdjęciu. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej z orzechów są całkowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, delikatny, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco.

Może służyć za naczynie na owoce, na suche kwiaty, orzechy, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent. Wymiary: średnica 19,5 cm, wysokość 10,5 cm, średnica podstawy 9 cm, głębokość 9,5 cm  

Zapraszam do zakupu, cena 150 zł plus wysyłka, paczka pocztowa ekonomiczna 11 zł, paczka pocztowa priorytetowa 13 zł, lub odbiór na miejscu.

NR 16.

Zapraszam do kupna miski drewnianej, toczonej. wykonanej z korzenia jabłoni. Miska została wykonana ręcznie, przeze mnie osobiście. Wykonana jest z jednego kawałka starego korzenia, przez co posiada niepowtarzalny urok, kolorystykę i formę. Jest trochę nieregularna, posiada naturalne spękania i otwory wynikające z przebiegu korzenia, jest pełna plam i smug beżowo-brązowych i ma nieregularną krawędź. Wymiary to 16 cm średnicy, 5 cm wysokości, średnica podstawy 9 cm. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Wyrób jest oryginalny, może służyć za naczynie na orzechy, na kompozycje kwiatowe lub jako prezent.

Zapraszam do zakupu, cena SPRZEDANA

NR 17.

Otwieram aukcję na miskę drewnianą w stylu Art Deco, toczoną, wykonaną z kilku gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 49 elementów tj. 13 bukowych na dnie tworzących słoneczko z 12 promieniami wykonanymi z drewna olchowego, korona wykonana jest z 12 brązowych klocków drewna afrykańskiego Sapelli rozjaśnionych 12 promieniami z drewna klonowego. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, powierzchnia jest satynowa. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej z orzechów są całkowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, delikatny, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco.

Może służyć za naczynie na owoce, na suche kwiaty, orzechy, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent. Wymiary: średnica ok. 17 cm, wysokość 5 cm, średnica podstawy 9,5 cm, głębokość 4,5 cm  

Zapraszam do zakupu, cena 200 zł SPRZEDANA

NR 18.

Zapraszam do kupna miski drewnianej, toczonej. wykonanej z drewna akacji. Miska została wykonana ręcznie, przeze mnie osobiście. Wykonana jest z jednego kawałka pnia w rozwidleniu gałęzi , przez co posiada niepowtarzalny urok, kolorystykę i formę. Jest trochę nieregularna, posiada naturalne spękania i otwory wynikające z przebiegu "krocza", i ma nieregularną krawędź. Wymiary to 15 cm średnicy, 9,5 cm wysokości, średnica podstawy 10 cm. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności, powierzchnia jest satynowa . Wyrób jest oryginalny, może służyć za naczynie na orzechy, na kompozycje kwiatowe lub jako prezent.

Zapraszam do zakupu, cena 100 zł SPRZEDANA

NR 19.

Zapraszam do kupna miski drewnianej, bukowej, toczonej. Miska została wykonana ręcznie, przeze mnie osobiście. Wykonana jest z jednego kawałka bardzo starej deski bukowej, widoczne w środku nieliczne otwory po owadach. Wymiary to ok. 17,5 cm średnicy, 4,5 cm wysokości. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności, powierzchnia jest satynowa. 

Wyrób jest oryginalny, może służyć za naczynie na orzechy, na kompozycje kwiatowe lub jako prezent. 

Zapraszam do zakupu, cena 30 zł SPRZEDANA

NR 20.

Otwieram aukcję na miskę drewnianą w stylu Art Deco, toczoną, wykonaną z dwóch gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 61 elementów w tym jest 49 wykonanych z drewna gruszkowego i 12 z drewna olchowego tworzących koronę miski. Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej z orzechów są całkowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, bardzo delikatny, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco.

Może służyć za naczynie na owoce, na suche kwiaty, orzechy, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent. Wymiary: średnica ok. 16,5 cm, wysokość 10 cm, średnica podstawy 5,5 cm, głębokość 9 cm.

Zapraszam do zakupu, cena 150 zł SPRZEDANA

NR 21.

Zapraszam do kupna miski drewnianej, toczonej. wykonanej z korzenia jabłoni. Miska została wykonana ręcznie, przeze mnie osobiście. Wykonana jest z jednego kawałka starego korzenia, przez co posiada niepowtarzalny urok, kolorystykę i formę. Jest trochę nieregularna, posiada naturalne spękania i otwory wynikające z przebiegu korzenia, jest pełna plam i smug beżowo-brązowych i ma nieregularną krawędź. Wymiary to 14 cm średnicy, 9 cm wysokości, średnica podstawy 7 cm.

Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), który jest olejem jadalnym i całkowicie bezpiecznym dla żywności, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Wyrób jest oryginalny, może służyć za naczynie na orzechy, na kompozycje kwiatowe, do dekoracji wnętrz lub jako prezent.

Zapraszam do zakupu, cena 75 zł SPRZEDANA

NR 22.

Miska drewniana w stylu Art Deco, toczona, wykonana z kilku gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 97 elementów tj. 25 bukowych i 12 dębowych tworzących korpus miski rozświetlony 24 promieniami wykonanymi z drewna olchowego i 12 promieniami z drewna sapelli, korona wykonana jest z 12 brązowych klocków drewna afrykańskiego sapelli rozjaśnionych 12 promieniami z drewna bukowego.  Drewno zostało pokryte dwukrotnie olejem z orzechów włoskich (Walnut oil), tak jak Stradivarius zabezpieczał swoje instrumenty, a następnie została pokryta woskiem (supreme wax) powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Zarówno klej użyty do sklejenia (Titebond original) jak i olej z orzechów są całkowicie bezpieczne dla żywności.

Wyrób jest bardzo ładny, nietypowy, delikatny, zgeometryzowany, perfekcyjnie wykonany ze szlachetnych materiałów ma walory ozdobne i funkcjonalne, czysty styl Art Deco.

Może służyć za naczynie na owoce, na suche kwiaty, orzechy, do dekoracji wnętrza lub jako oryginalny prezent. Wymiary: średnica ok. 25 cm, wysokość 12 cm, średnica podstawy 10 cm, głębokość 11 cm. 

Zapraszam do zakupu, cena 400 zł SPRZEDANA

NR 23.

Przedstawiam tu dwie miski wykonane z drewna topolowego z tzw. burli, wzór drewna niezwykle ciekawy, zawiły, bogaty w "ptasie oczy" i "szczurze ogony", bardzo ciekawa kolorystyka. Miska ma 24 cm średnicy. Wykończenie to politura szelakowa (Politura Fiddes Friction Polish) i wosk (Fiddes supreme wax).

Miski zostały przekazane Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS http://www.canis.org.pl i zostaną zlicytowane na aukcji dobroczynnej na rzecz zwierząt bezdomnych.

i druga miska o średnicy 25,5 cm Wykończenie to politura szelakowa (Politura Fiddes Friction Polish) i wosk (Fiddes supreme wax).

NR 24.

Miska drewniana w stylu Art Deco, toczona, wykonana z kilku gatunków drewna. Miska została wykonana metodą klejenia małych kawałków, segmentów drewna a następnie toczenia na tokarce. Składa się z 52 elementów tj. 36 akacjowych, 2 bukowych i 2 olchowych tworzących ładne dno miski a korona jest wykonana z 12 elementów drewna afrykańskiego iroko. Wszystkie miski sygnowane.

Wykończenie to politura szelakowa (Politura Fiddes Friction Polish) i wosk (Fiddes supreme wax).

Zapraszam do zakupu, cena 150 zł (do kupienia jest 7 egzemplarzy, została 1 szt.) plus wysyłka, paczka pocztowa ekonomiczna 11 zł, paczka pocztowa priorytetowa 13 zł, lub odbiór na miejscu.

NR 25.

Miska drewniana wykonana z jednego kawałka drewna olchowego, prosta, delikatna forma, wymiary srednica 16 cm, wysokość 7 cm.

Wykończenie to politura szelakowa (Politura Fiddes Friction Polish) i wosk (Fiddes supreme wax).

Zapraszam do zakupu, cena 50 złSPRZEDANA

NR 26.

Przedstawiam pojemnik na bibeloty wykonany z drewna olchowego z przykrywką i gałką wykonaną też z drewna olchowego ale z innego fragmentu pnia.

Wymiary: średnica 12 cm, wys 12 cm

Wykończenie to politura szelakowa (Politura Fiddes Friction Polish) i wosk (Fiddes supreme wax)

Zapraszam do zakupu, cena 100 zł SPRZEDANE

NR 27.

Przedstawiam ciekawą miskę wykonaną z drewna gruszkowego z tzw. odziemka. Drzewo było mocno poskręcane co widać w różnych pęknięciach poziomych i pionowych. W drewnie widoczna tzw. fałszywa twardziel w postaci dużych ciemnych plam. Bardzo atrakcyjna, ciekawa i dekoracyjna miska.

Wykończenie to Olej duński (Fiddes Danish Oil) i wosk (Fiddes supreme wax).

Zapraszam do zakupu, cena 100 złSPRZEDANA

NR 28.

Przedstawiam dwa świeczniki drewniane, toczone, wykonane z drewna cyprysowego stojące na podstawce z drewna wiśniowego, wysokość to 22 cm.

Drewno surowe zostało pokryte tylko woskiem pszczelim. Przed założeniem świecy należy dla ułatwienia podgrzać zapalniczką stalowy kolec.

Zapraszam do zakupu, cena 40 zł za szt. SPRZEDANE plus wysyłka, paczka pocztowa ekonomiczna 11 zł, paczka pocztowa priorytetowa 13 zł, lub odbiór na miejscu.

NR 29.

Mała forma, podstawka pod jajeczko przepiórcze wykonana z drewna śliwki mirabelki i jajko wykonane z drewna gruszkowego. Cena 50 zł SPRZEDANA

NR 30.

Łyżeczka do sypania kawy wykonana z drewna śliwki mirabelki, składa się z dwóch osobno wykonanych elementów następnie sklejonych, wykończenie tylko olej.

Wyrób został przekazany Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS http://www.canis.org.pl i zostanie sprzedany na rzecz zwierząt bezdomnych.

NR 31.

Zapraszam do oglądania miski drewnianej, toczonej. wykonanej z korzenia jabłoni. Wykonana jest z jednego kawałka starego korzenia, przez co posiada niepowtarzalny urok, kolorystykę i formę. Jest trochę nieregularna, posiada naturalne spękania i otwory wynikające z przebiegu korzenia, jest pełna plam i smug beżowo-brązowych i ma nieregularną krawędź. Wymiary to 14 cm średnicy, 9 cm wysokości, średnica podstawy 7 cm.

Wykończenie drewna to Olej duński (Fiddes Danish Oil) i wosk (Fiddes supreme wax), powierzchnia jest satynowa z odrobiną połysku. Wyrób jest oryginalny, może służyć za naczynie na orzechy, na kompozycje kwiatowe, do dekoracji wnętrz lub jako prezent.

Wyrób został przekazany Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS http://www.canis.org.pl  i zostanie sprzedany na rzecz zwierząt bezdomnych.

NR 32.

Przedstawiam świecznik drewniany, toczony, wykonany z drewna gruszkowego z otworem na świecę, wysokość to 20 cm. Wykończenie to szlachetna politura szelakowa (Fiddes Friction Polish).

Wyrób został przekazany Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS http://www.canis.org.pl i zostanie sprzedany na rzecz zwierząt bezdomnych.

NR 33.

Przedstawiam świecznik drewniany, toczony, wykonany z drewna gruszkowego z otworem na świecę, wysokość to 20 cm. Wykończenie to szlachetna politura szelakowa (Fiddes Friction Polish).

Wyrób został przekazany Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS http://www.canis.org.pl i zostanie sprzedany na rzecz zwierząt bezdomnych.

NR 34.

Przedstawiam świecznik drewniany, toczony, wykonany z drewna gruszkowego z otworem na świecę, wysokość to 20 cm. Wykończenie to Olej duński (Fiddes Danish Oil) i wosk (Fiddes supreme wax). Cena 50 zł SPRZEDANY !!! plus koszt wysyłki.

NR 35.

Przedstawiam świecznik drewniany, toczony, wykonany z drewna świerkowego z otworem na świecę, wysokość to 20 cm. Wykończenie to Olej duński (Fiddes Danish Oil) i wosk (Fiddes supreme wax).

Wyrób został przekazany Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS http://www.canis.org.pl i zostanie sprzedany na rzecz zwierząt bezdomnych.

NR 36.

Przedstawiam mały wazonik wykonany z drewna bukowego, wysokość ok 12 cm. Wykończenie to szlachetna politura szelakowa (Fiddes Friction Polish).

Wyrób został przekazany Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS http://www.canis.org.pl i zostanie sprzedany na rzecz zwierząt bezdomnych.

C.D.N.